Rezerwacja samochodu:Numer telefonu:+48 76 727 99 99
PolishEnglish
Logo Kaizen Rent

Wybierz miejsce i czas wynajmu

Tania wypożyczalnia samochodów – rzeczywistość, czy chwyt reklamowy?

Branża Rent a Car przeżywa swój rozkwit. Wypożyczenie auta stało się popularną i łatwo dostępną usługą. Wypożyczalnie chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów proponują coraz lepsze auta – nowe i dobrze wyposażone. Stawki wynajmu również stają się coraz bardziej atrakcyjne, a przynajmniej można tak wnioskować z reklam różnych wypożyczalni.

 Ile faktycznie kosztuje wynajem samochodu?

Firmy oferujące samochody na wynajem prześcigają się w swoich reklamach proponując coraz niższą stawkę za dobę. Okazuje się jednak, że bardzo często niska cena za samochód to tylko wabik na klienta, a to na czym naprawdę zarabia wypożyczalnia to koszty opcji dodatkowych. Co zatem należy wziąć pod uwagę, aby  określić rzeczywisty koszt wynajmu auta?

  • Miejsce wynajmu

Możemy bezpłatnie odebrać lub zwrócić samochód w oddziale wypożyczalni, ale jeśli przylatujemy do danego miasta samolotem i chcielibyśmy prosto z lotniska wyjechać autem sprawdźmy wcześniej czy za odbiór lub zwrot auta na lotnisku nie poniesiemy dodatkowych opłat. W wypożyczalni Kaizen Rent możesz bezpłatnie odebrać i zwrócić samochód z lotnisk:

Katowice-Pyrzowice
Kraków-Balice
Lublin-Świdnik
Poznań-Ławica
Rzeszów-Jasionka
Szczecin-Goleniów
Warszawa-Okęcie
Wrocław-Strachowice
Gdańsk-Rębiechowo

Podobnie sytuacja wygląda z podstawieniem auta pod wskazany adres. Wiele wypożyczalni proponuje taką usługę za dodatkową opłatą. W zależności od firmy wynajmującej może to być jednorazowa opłata bez względu na odległość lub stawka uzależniona od przejechanych kilometrów. Jeśli zależy nam na wygodzie i chcemy, aby auto zostało nam dostarczone "pod dom" to warto wcześniej sprawdzić ile zapłacimy za to udogodnienie.  

  • Dzień i godzina wynajmu

Koszty obsługi poza standardowymi godzinami pracy to kolejny element, który wpływa na finalną cenę wynajmu auta. Jeśli planujemy wynająć auto w nocy lub w dni wolne od pracy możemy spodziewać się dodatkowych kosztów z tego tytułu. Warto sprawdzić w cenniku wypożyczalni jaki jest koszt obsługi poza godzinami pracy.

  • Czas trwania najmu

W reklamach wypożyczalni często widzimy stawkę za dobę wynajmu, upewnijmy się czy stawka za dobę nie jest uzależniona od czasu trwania wynajmu. Najczęściej w reklamie zobaczymy najniższą możliwą stawkę za dobę, która obowiązuje przy długich wynajmach. Przy krótkich wynajmach na jedną lub dwie doby może obowiązywać inny cennik.

  • Opłata przygotowawcza

Jest to najczęściej jednorazowa opłata za przygotowanie auta dla klienta. W zależności od wypożyczalni możemy spotkać się z różnym podejściem, w niektórych wypożyczalniach ta opłata doliczana jest do ceny wynajmu, inne firmy nie pobierają opłaty za przygotowanie auta, ale wymagają aby zwrócić auto w takim stanie w jakim wynajęliśmy czyli umyte i posprzątane, co bywa uciążliwe w podróży.

  • Opcje dodatkowe

Wypożyczalnie udostępniają swoim klientom szereg opcji dodatkowych, wśród najczęściej pojawiających się opcji znajdziemy:

- dodatkową ochronę na wypadek szkody

- wyjazd za granicę

- dodatkowego kierowcę

- nawigację

- fotelik dla dziecka

Każda z tych opcji ma wpływ na finalną cenę wynajmu, bywa, że znaczący wpływ.  Dlatego warto je wziąć pod uwagę porównując oferty różnych wypożyczalni.

  • Kaucja

W większości sytuacji kaucja nie jest dla klienta rzeczywistym kosztem, ponieważ najczęściej jest odblokowywana zaraz po zwrocie auta. Niestety, bywają przypadki, gdy kaucja staje się kosztem i nie są to sytuacje komfortowe ani dla klienta, ani dla wypożyczalni. Warto jednak wziąć pod uwagę wysokość kaucji, ponieważ blokada pomniejsza limit dostępnych środków na karcie. Jeśli wysoka kaucja nie zachęca nas do wynajmu możemy dopytać o możliwość obniżenia lub rezygnacji z wymogu kaucji. Niektóre wypożyczalnie są skłonne do obniżenia wysokości kaucji, pod warunkiem, że klient wykupi pakiet dodatkowej ochrony.

Cena za dobę to za mało, żeby wybrać najlepszą wypożyczalnię

Opisane koszty występują w większości firm wynajmujących samochody. Bywa, że wypożyczalnia  wprowadza do swojego cennika własną opłatę, która nie występuje w innych tego typu firmach, dlatego gdy chcemy porównać faktyczne koszty wynajmu auta powinniśmy kierować się nie tylko ceną za dobę, a zapytać o pełną kalkulację wynajmu auta dla określonych przez nas warunków.  Pełna wycena pozwoli nam podjąć właściwą decyzję i wybrać najlepszą wypożyczalnię samochodów.

Ikona lewa strzałkapowrót

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.