Rezerwacja samochodu:Numer telefonu:+48 76 727 99 99
PolishEnglish
Logo Kaizen Rent

Wybierz miejsce i czas wynajmu

Wynajem samochodu bez kaucji

#wypożyczalnia-samochodów-wrocław, #wynajem-samochodu-na wakacje#wynajem-dla-biznesu

Czym w praktyce jest kaucja?

Z kaucją bardzo często możemy się spotkać w wypożyczalniach samochodów, hotelach lub biurach podróży. Kaucja stanowi zabezpieczenie na wypadek rezygnacji lub szkód powstałych podczas korzystania z usługi.  W praktyce kaucja, a dokładniej mówiąc preautoryzacja środków na karcie kredytowej lub płatniczej polega na blokadzie środków na karcie na poczet przyszłych należności. Preautoryzacja nie jest pobraniem środków z karty, a polega jedynie na tymczasowym zablokowaniu środków na rachunku karty, co oznacza, że właściciel karty nie może ich użyć.

Kaucja w wypożyczalni samochodowej.

Wysokość kaucji w wypożyczalni samochodowej uzależniona jest od klasy pojazdu jaki chcemy wynająć. Im wyższy segment auta, tym większa kaucja. W wypożyczalni Kaizen Rent kaucje wynoszą od 500 zł do 2 000 zł.

Segment

Wysokość kaucji

A

500

B

500

C

1000

C+

1000

D

1000

D+

1000

D Premium

2000

SUV

1000

SUV Premium

2000

R

1000

R Cargo

1000

 

Zwrot kaucji, czyli unieważnienie preautoryzacji.

Jeśli podczas korzystania z wynajętego pojazdu nie doszło do żadnych uszkodzeń i pojazd został zwrócony w takim samym stanie w jakim został wynajęty to zaraz po zakończeniu wynajmu kaucja jest odblokowywana.

Są sytuacje w których wypożyczalnia ma prawo do zwrotu kaucji w kwocie pomniejszonej o naliczone opłaty lub kary. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i kosztów warto zapoznać się z Regulaminem wypożyczalni. Każda wypożyczalnia ma obowiązek przedstawić Regulamin klientowi jeszcze przed dokonaniem wynajmu. Regulamin wypożyczalni Kaizen Rent znajdziesz tutaj

A jeśli chciałbyś otrzymać Regulamin, Tabelę Opłat, wzór Umowy najmu lub wzór Protokołu zwrotu pojazdu przed wypożyczeniem auta napisz do nas na adres: obsluga@kaizenrent.pl - każdy z tych dokumentów udostępnimy Ci w wersji elektronicznej, abyś miał pewność na jakich warunkach wynajmujesz pojazd w Kaizen Rent.

Kiedy wypożyczalnia ma prawo do naliczenia dodatkowych opłat?

Dodatkowe opłaty do których naliczenia uprawniona jest wypożyczalnia powinny być zawsze ujęte w Regulaminie wypożyczalni lub Tabeli opłat. W Kaizen Rent przy wydaniu pojazdu podpisujesz protokół wydania w którym określone jest w jakim stanie otrzymałeś samochód. Jeśli są widoczne uszkodzenia na aucie koniecznie zwróć uwagę, czy te uszkodzenia zostały zaznaczone w protokole wydania pojazdu. W naszej wypożyczalni w każdym przypadku powinieneś otrzymać samochód sprawny, czysty i zatankowany do pełna. Wynajęty pojazd powinien być zwrócony w takim samym stanie w jakim został wydany co oznacza, że auto powinno być czyste i zatankowane do pełna, chyba, że podczas wynajmu wykupiłeś opcje dodatkowe w postaci zwolnienia z obowiązku umycia auta i zwrotu z pełnym bakiem.  Podczas zwrotu auta koniecznie zwróć uwagę na protokół zwrotu pojazdu, który podpisujesz w obecności pracownika wypożyczalni. Jeśli podczas rezerwacji wybrałeś dodatkową opcję w postaci zniesienia odpowiedzialności w całości za powstałe uszkodzenia, wówczas nie zostaniesz obciążony dodatkowymi opłatami, natomiast jeśli uszkodziłeś samochód musisz liczyć się z tym, że z kaucji zostaną pobrane odpowiednie opłaty.

Kaucja, a depozyt.

Zdarza się, że podczas wynajmu auta nie jest możliwe dokonanie preautoryzacji na karcie, w takiej sytuacji w pierwszej kolejności warto skontaktować się z bankiem, który wydał kartę i ustalić, czy możliwe jest włączenie na karcie opcji dokonania preautoryzacji, jeśli jednak okaże się, że Twoja karta nie posiada takiej funkcji, wówczas w większości wypożyczalni będziesz mógł dokonać wpłaty depozytu na kwotę równą kaucji, który zostanie Ci zwrócony po zakończonym najmie. W Kaizen Rent również udostępniamy taką możliwość. Zwracamy jednak uwagę, że to rozwiązanie może być bardzo kosztowne dla klienta. Wyobraźmy sobie sytuację, że klient wyjeżdża za granicę, przy sobie ma kartę wydaną przez Polski bank i rozliczaną w złotówkach. W związku z tym, że fizycznie dochodzi do dwóch operacji na rachunku karty, czyli obciążenie karty, a następnie jej uznanie. Ze względu na zmiany kursu waluty i różnice pomiędzy kursem kupna i sprzedaży waluty stosowane przez bank kwota obciążenia może być niższa, nawet o kilkaset złotych od kwoty uznania, czasami bank również nalicza prowizję za transakcje dokonane w walucie obcej. Warto więc wcześniej zweryfikować w banku czy możliwe jest dokonanie blokady środków na karcie, aby uniknąć później nieprzyjemnych niespodzianek i kosztów.

Dla kogo wynajem bez kaucji?

wypożyczalni Kaizen Rent rezygnujemy z wymogu kaucji w przypadku stałych klientów, którzy podpisali umowę o współpracy. Stali klienci mają również możliwość negocjacji stawek wynajmu samochodu, dlatego w przypadku osób i firm regularnie korzystających z usług wypożyczalni warto rozważyć podpisanie umowy ramowej.

Ikona lewa strzałkapowrót

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.