Rezerwacja samochodu:Numer telefonu:+48 76 727 99 99
PolishEnglish
Logo Kaizen Rent

Wybierz miejsce i czas wynajmu

Wynajem samochodu na wakacje - o czym warto pamiętać?

#wypożyczalnia-samochodów, #wynajem-samochodu-bez-kaucji, #wypożyczalnia-aut-gdańsk

 

Wakacje to idealny czas na podróże - te bliskie i te dalekie. W podróżowaniu najważniejsze jest, aby było bezpieczne, bez względu na środek transportu i destynację. Wynajęcie samochodu na wakacje poza bezpieczeństwem zapewni nam również dużą wygodę podróżowania. Warto więc wynająć samochód idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

Wybór samochodu z wypożyczalni

Wybierając samochód z wypożyczalni warto wziąć pod uwagę czysto praktyczne czynniki, takie jak cena, liczba miejsc lub wielkość bagażnika. Jeśli planujemy wakacje z rodziną to wynajęcie małego miejskiego auta może okazać się bardzo nietrafione, być może będzie tanio, ale podróż z walizkami pomiędzy siedzeniami, nie będzie ani wygodna, ani bezpieczna. Warto rozważyć wówczas wynajęcie większego samochodu który zapewni nam komfort w podróży. Z drugiej strony jeśli decydujemy się na wakacje we dwoje, podczas których planujemy zwiedzać duże miasta warto mieć na uwadze, że dużym samochodem trudniej będzie się poruszać lub też zaparkować w każdym większym mieście. Auto, które wynajmiemy na wyjazd powinno przede wszystkim odpowiadać naszym potrzebom. Jeśli cenimy luksus i nie chcemy z niego rezygnować w czasie wakacyjnych wojaży warto w takiej sytuacji rozważyć wynajem auta z segmentu premium. Wynajmując pojazd na urlop warto jeszcze zwrócić uwagę na dwie istotne kwestie, mianowicie: klimatyzacja i rodzaj paliwa. W naszej wypożyczalni standardem jest, że wszystkie samochody posiadają sprawną klimatyzację, natomiast w zależności od tego gdzie wynajmujemy auto warto sprawdzić czy klimatyzacja jest i czy faktycznie działa. Rodzaj paliwa ma natomiast olbrzymie znaczenie jeśli planujemy podróż do niektórych dużych miast zachodniej Europy. W Berlinie, Monachium, czy Hamburgu już obowiązuje zakaz wjazdu do centrum miasta samochodom z dużą emisją trujących spalin. W Londynie  obowiązuje opłata za wjazd Dieslem do centrum, która od 2019 roku zostanie podniesiona do 24 funtów dziennie (około 120 zł).  Paryż, Madryt, Ateny zapowiedziały, że do 2025 roku wprowadzą zakazy wjazdu do centrów miast dla Diesli.

Opcje dodatkowe – płacisz tylko to za to czego naprawdę potrzebujesz

O ileż byłoby prościej porównywać oferty poszczególnych wypożyczalni, gdybyśmy dzwoniąc do wypożyczalni usłyszeli jedną cenę w którą wliczone są już wszystkie możliwe opłaty za wynajem. Ze względu na mnogość dodatkowych opłat usługa wynajmu czasami staje się trochę skomplikowana, ale cel jest jeden - płacisz tylko za to z czego faktycznie korzystasz. O tym co ma wpływ na finalny koszt wynajmu możesz przeczytać w naszym artykule: Tania wypożyczalnia samochodów.

Poniżej przedstawimy tylko najważniejsze opcje dodatkowe z których najczęściej korzystają podróżujący w celach turystycznych.

Miejsce podróży

Jeśli planujemy podróż poza granicę naszego kraju upewnijmy się wcześniej czy możemy przekroczyć granicę wynajętym autem. W Kaizen Rent, podobnie jak w większości profesjonalnych wypożyczalni możesz wyjechać poza granice Polski pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia tego faktu i uiszczenia odpowiedniej opłaty. Małe, lokalne wypożyczalnie często nie dają możliwości wyjazdu wypożyczonym autem za granicę. Jeśli podczas wakacji w Polsce postanowiłeś spontanicznie odwiedzić któregoś z naszych sąsiadów to pamiętaj, aby zadzwonić do wypożyczalni i uprzedzić o tym fakcie. Obecnie, każda profesjonalna wypożyczalnia montuje urządzenia GPS w swoich samochodach, więc ustalenie czy wyjechałeś samochodem za granicę nie jest trudne, a próba ukrycia tego faktu może Cię sporo kosztować.

Bezpieczny zawsze ubezpieczony

Samochody dostępne w wypożyczalniach zawsze są ubezpieczone, natomiast zakres ubezpieczenia bywa różny. Wynajmując samochód koniecznie zorientuj się jakiego rodzaju szkody pokrywa ubezpieczenie i ewentualnie zdecyduj się na wybór jednej z dodatkowych opcji. Nawet jeśli czujemy się świetnie za kierownicą, powinniśmy zabezpieczyć się odpowiednią ochroną, gdyż nie mamy wpływu na sytuacje losowe takie jak przebita opona, czy stłuczona szyba. Koszt dodatkowego zabezpieczenia jest zdecydowanie niższy, niż późniejsze koszty naprawy, którymi zostaniemy obciążeni.

Z limitem, czy bez limitu

Planując wakacje zapewne sprawdziłeś na mapie ile zajmie Ci podróż pomiędzy poszczególnymi punktami i ile kilometrów mniej więcej pokonasz. To dość istotne przy wynajmie samochodu, bo często cena wynajmu uzależniona jest od liczby przejechanych kilometrów. Jeśli już na stracie wiesz, że planujesz dużo jeździć wybierz opcje bez limitu kilometrów i podróżuj bez ograniczeń.

Odbiór i zwrot auta bez niespodzianek

Miejsce odbioru

Istotną kwestią jest miejsce odbioru i zwrotu samochodu. Gdy na nasze wymarzone wakacje lecimy samolotem, dobrze jest mieć możliwość wynajęcia lub zwrotu samochodu już na lotnisku. Chociaż Kaizen Rent nie ma swoich punktów obsługi na terenie lotnisk to za odbiór lub zwrot auta na lotnisku nie pobieramy żadnych opłat i zawsze podstawiamy samochód na umówioną godzinę. Jeśli Twój samolot się opóźnia, a Ty nie możesz nas o tym poinformować, bo jesteś na pokładzie, nie martw się opóźnienia samolotów nie stanowią dla nas problemu, zawsze pytamy o numer lotu, więc poczekamy na Ciebie. Inna ważna sprawa to zwrot auta w innej lokalizacji, niż odbiór. W wielu wypożyczalniach w takich sytuacjach zostaniesz obciążony dodatkową opłatą, w wypożyczalni Kaizen Rent pozwalamy ci na zwrot auta w jednym z naszych oddziałów na terenie Polski bez dodatkowych opłat.

Godzina odbioru

Kolejnym ważnym elementem jest godzina odbioru/zwrotu pojazdu. O ile spóźniające się samoloty nie stanowią problemu to już w sytuacji, gdy Ty z jakiegokolwiek powodu spóźniasz się po odbiór auta warto dać znać do wypożyczalni, nawet wysyłając SMS, aby Twoja rezerwacja nie została anulowana. Jeśli będziesz chciał odebrać lub zwrócić samochód poza godzinami pracy, np.: w nocy, to z pewnością będziesz musiał liczyć się z dodatkowymi kosztami za obsługę poza godzinami pracy. 

Dokumenty

Jadąc na wakacje zazwyczaj mamy przy sobie komplet dokumentów, warto się upewnić czy mamy wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do wynajęcia pojazdu, a będą to:

  • dowód osobisty
  • prawo jazdy
  • karta kredytowa/płatnicza

Dokument tożsamości ze zdjęciem nikogo nie dziwi, przedstawiciel wypożyczalni musi zweryfikować czy jesteś tym za kogo się podajesz. Okazanie prawa jazdy również wydaje się oczywiste w tej sytuacji – pracownik musi mieć pewność, że samochód wydaje osobie uprawnionej do kierowania. O okazanie prawa jazdy zostanie poproszony każdy kto będzie zgłoszony jako kierujący pojazdem. Ostatni dokument, czyli karta płatnicza/kredytowa wymagana jest celem dokonania blokady kaucji na karcie i jeśli wynajem nie został opłacony wcześniej to również dokonania opłaty za wynajem. To bardzo ważna kwestia, ponieważ brak karty i możliwości dokonania blokady kaucji oznacza, że nie możemy wydać pojazdu. Dla własnego spokoju warto wcześniej skontaktować się ze swoim bankiem i sprawdzić czy Twoja karta pozwoli na dokonanie preautoryzacji środków na karcie.

Życząc udanego wypoczynku zapraszamy na naszą stronę z aktualnymi promocjami w Kaizen Rent, gdzie znajdziesz atrakcyjne propozycje wakacyjnego wynajmu samochodu.

Ikona lewa strzałkapowrót

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.